• Konuk editörü olduğumuz Betonart'ın 53., Eğitim Yapıları temalı sayısında eğitim ortamlarında, fiziksel mekanın potansiyellerini mimar ve eğitimcilerle tartışıyor, dünyadaki alternatif uygulamaları gündeme getiriyoruz. Nasıl ki iyi işveren olmadan, mimar tek başına nitelikli bir yapı ortaya koyamazsa, bütüncül bir vizyon ve çokdisiplinli bir işbirliği kurulmadan da okul yapılarının yenilikçi eğitimi destekleyecek mekanlara sahip olabilmeleri, yalnızca mimarların tekil çabalarıyla mümkün olmayacaktır diyerek eğitimcileri ve tasarımcıları, nitelikli eğitim ortamları üzerine düşünmeye davet ediyoruz.

  • Özyeğin Üniversitesi'nin evsahipliğinde IKSV Tasarım Bienali kapsamında IAPS-CS Network Kültür ve Mekan Buluşmaları'nın kapanış etkinliği 17 Aralık'ta Bomontiada'da yapıldı. PAB olarak hem buluşmalar kapsamında organize edilen 4 günlük atölye çalışmasında moderatörlük, hem de düzenlenen ulusal öğrenci fikir yarışmasında PAB ekibinden Pınar Gökbayrak'ın jüri üyeliği yaptığı bu organizasyonda, ayrıca 2 günlük bir sempozyum ve makale seçkisi ile pek çok farklı üretim ve paylaşım imkanı oluşturuldu. Atölye ve yarışmada ödül alan öğrencileri tebrik ediyor, tüm organizasyon ekibi adına etkinliğin koordinatörü Hülya Turgut'a bu çok yönlü içerik için teşekkür ediyoruz.

  • MEF Üniversitesi'nin 10-11 Aralık'ta düzenlediği Eğitimde Değişim Konferansları'nda PAB Mimarlık olarak yer aldık. Eğitim sektörünün sorunlarının sadece eğitimciler arasında değil, interdisipliner bir yaklaşımla eğitim ortamını oluşturan tüm aktörler arasında tartışılması ve yenilikçi modellerin birlikte geliştirilmesinin öneminin bilincinde olarak...

  • PAB olarak, 26 Kasım'da Boğaziçi Yapı Kulübü'nün organize ettiği Civil Career 16 etkinliğindeydik. 52 okuldan 500'e yakın inşaat mühendisliği ve mimarlık öğrencilerinin katıldığı etkinlikte, iki mesleğin profesyonelleri arasındaki yaratıcı üretime dair kopukluğun eğitim yıllarından başlayarak kapanması ve mesleki kariyerlerimiz üzerine sohbet ettik.

  • PAB Mimarlık, ulusal yarışma sonucu elde edilen Gökçeada Lise Kampüsü projesiyle Cityscape Awards 2016’da “Geleceğin Kamu, Kültür ve Turizm Yapıları” kategorisindeki ödülün sahibi oldu!... >>>